Юношите на Локо (Пловдив) се класираха на финала в Говедарци след победа над канадци

Юношите на Локомотив (Пловдив) до 17 години се класираха за финала на турнира в Говедарци под егидата на Христо Бонев. Момчетата на Кириякос Георгиу направиха обрат срещу канадския Ванкувър Олимпикс за 2:1 и в събота от 11:00 ще спорят за трофея. Името на съперника на Локомотив във финала ще стане ясно по-късно. Двубоят на терена в Говедарци започна равностойно. В 20-ата минута канадците успяха да открият резултата за 0:1. През втората част Локомотив доминираше изцяло и стигна до няколко добри положения пред вратата на Ванкувър. В 65-ата минута роденият през 2002 година Християн Петров с красив гол възстанови равенството в двубоя, а седем минути по-късно Венко Мичкюров реализира попадението, което осигури финал на Локомотив.