Сръбкиня прекърши Вики Томова в Бостад, Найденова с победа на двойки

Втората ракета на България при дамите Виктория Томова загуби с 5:7, 4:6 от сръбкинята Александра Крунич в мач от втория кръг на турнира от календара на WTA в Бостад (Швеция) с награден фонд 250 000 долара. Вчера Вики, която попадна в основната схема, като "щастлива губеща" от квалификациите, преодоля първия кръг след успех срещу 40-ата в света Юлия Гьоргес с 6:4, 2:2 и отказване на германката.

Днес двете тенисистки си размениха по един пробив в самото начало на мача. В петия гейм за втори път от старта на двубоя 171-ата в световната ранглиста Томова излезе с пробив напред в резултата, но веднага след това загуби подаването си - 3:3. Втората ракета на Сърбия (№96 в света) поведе с 5:3 и сервираше за първия сет, но Вики успя да върне пробива и изравни за 5:5. При 6:5 за сръбкинята обаче 22-годишната софиянка се пропука на свой сервис и първата част приключи.

Томова започна добре във втората част, като поведе с 3:1 и 4:2, но после Крунич направи серия от 4 поредни гейма и взе победата.

Междувременно, в турнира на двойки при жените Александрина Найденова продължава убедително напред заедно с партньорката си Корнелия Емили Листер (Швеция). Двете прегазиха в първия кръг допуснатите с “уайлд кард” представителки на Швеция Жаклин Чабай и Каиса Риналдо-Першон с 6:2, 6:3 точно за 58 минути.