Мората дебютира с асистенция, но Челси загуби от Байерн (видео)

Новото попълнение на Челси в атака Алваро Мората записа неофициалния си дебют за шампионите на Премиършип в контролата с Байерн (Мюнхен) в Сингапур, която обаче англичаните загубиха с 2:3. Испанецът се появи като смяна за последния половин час и асистира за единия гол на своя отбор, като действаше като ляво крило. Мачът беше част от турнира “Интернешънъл чемпиънс къп”.

Германците дръпнаха с 3:0 още до 26-ата минута чрез Рафиня и две попадения на Томас Мюлер. В края на първото полувреме Маркос Алонсо намали на 1:3. Пет минути преди края Миши Батшуай върна още едно попадение, но това беше всичко.

Челси - Байерн 2:3 (контрола)

Въпросният Батшуай водеше атаката на английския шампион, като от първата минута му помагаха Вилиан и 20-годишният национал на Кот д’Ивоар Жереми Бога, който през последните два сезона беше преотстъпван. В същото време Карло Анчелоти заложи на Роберт Левандовски на върха на нападението на баварците, а Хамес Родригес първо действаше като дясно крило, а след това и зад острието. Колумбиецът беше много деен, но пропусна четири възможности за гол.

Преди три дни Челси беше разгромил Арсенал с 3:0, а германският първенец беше прегазен от Милан с 4:0.

Срещата се разви като по поръчка за футболистите в червени екипи, които вкараха три гола с единствените си три удара в очертанията на вратата преди почивката. Първо точен беше Рафиня в 6-ата минута след далечен изстрел и неубедителна намеса на Тибо Куртоа. В 12-ата минута Томас Мюлер удвои след отличен пробив на Франк Рибери, а в 26-ата пак той покачи на 3:0. В тези моменти и Хамес пропусна от чиста ситуация.

Едва след изминаването на първия половин час “сините” от Лондон направиха нещо смислено, но Бога не съумя да реализира сам срещу Том Щарке. В заключителните етапи на първото полувреме Батшуай и Гари Кейхил се разминаха с попадението, но пък топовен шут на Алонсо в добавеното време най-накрая спря в мрежата - 1:3.

След антракта и двата отбора продължиха да се атакуват при всяка възможност и положенията следваха и пред двете врати, но почти всички от тях завършваха с удари извън целта.

Конте направи промени чак след повече от час игра, когато видяхме и Мората. Доскорошният централен нападател на Реал Мадрид обаче беше използван по лявото крило.
В 72-ата минута футболистите му бяха на косъм от второ попадение, когато шут на Давид Луиш се отби в гредата. В 85-ата Мората отклони топката след корнер и Батшуай заби последния гол в срещата.

В следващите си проверки Байерн играе с Интер на 27 юли, а два дни по-късно срещу “нерадзурите” ще се изправят и играчите на Антонио Конте. И двата мача пак ще са в Сингапур. За Челси това ще е последният спаринг за лятото.

“Интернешънъл чемпиънс къп” е импровизирана надпревара, в която под внимание се взимат резултатите от контролите на 15 европейски отбора, разделени на географски принцип въз основа на мястото, където са се провели двубоите - Китай, Сингапур и САЩ.

ЧЕЛСИ - БАЙЕРН 2:3
0:1 Рафиня (6)
0:2 Мюлер (12)
0:3 Мюлер (26)
1:3 Алонсо (45)
2:3 Батшуай (85)

ЧЕЛСИ: Куртоа, Аспиликуета, Кристенсен, Кейхил, Моузес, Канте, Фабрегас, Алонсо, Вилиан, Бога, Батшуай

(след почивката влязоха: Луиш, Мората, Томори, Едуардо, Бейкър, Пашалич)

БАЙЕРН: Щарке, Рафиня, Мартинес, Хумелс, Фрийдъл, Санчес, Толисо, Хамес, Мюлер, Рибери, Левандовски

(след почивката влязоха: Фрюхтъл, Коман, Ф. Гьотце, Пантович, Винтцхаймер, Дорш)