Пламен Илиев и Астра загубиха от Волунтари в повторение на финала за Купата на Румъния

В среща от втория кръг на румънското първенство Астра (Гюргево) загуби с 1:3 при визитата си на Волунтари. Пламен Илиев игра цял мач за Астра, а Венелин Филипов беше в групата на домакините, но не се появи на терена.

Двубоят срещна отборите, които играха във финала за Купата на Румъния преди няколко месеца, а радостта отново бе за Волунтари. В 18-ата минута Ерико си отбеляза автогол след центриране от десния фланг и неуспешен опит да изчисти топката. До почивката гостите изравниха с попадение на Балауре, но през втората част маринеску от дузпа и Тудорие донесоха победата на Волунтари.

В класирането Астра е на 10-о място с 3 точки, а единственият тим с две победи и пълен актив е ФКСБ.

ВОЛУНТАРИ - АСТРА 3:1
1:0 Ерико (18) авт.
1:1 Балауре (36)
2:1 Маринеску (63) д.
3:1 Тудорие (66)