Министерството на финансите отново мачка на футболния терен

Пореден престижен футболен успех постигна отборът на Министерството на финансите (МФ) - този път над солидния тим на архитектурно-строителната компания "Артекс Инженеринг" АД с 10:5. Двубоят бе с допълнителен заряд, защото това е първа среща на двата отбора помежду им. МФ бе представен от двойката в нападение Кирил Евтимов и Велин Пеев и полевите играчи Станислав Йорданов, Георги Николов, Даниел Миланов, Мартин Свиленов и Ивайло Соколов-Соки. Под рамката на вратата бе българският Хорхе Кампос - Здравко Бечев-Чилика.

Първоначалните минути стартираха в мудно и бавно темпо, като вина затова имаше и голямата жега, която тормози играчите през целия игрови период. Все пак финансистите напипаха верния ритъм по-бързо от съперника и след хеттрик на Пеев плюс попадения на Кирил Евтимов и Станислав Йорданов си осигуриха комфортна преднина. Постепенно момчетата на "Артекс", чрез лидера си Данаил Желязков, загатнаха за своя потенциал и върнаха две попадения като при резултат 5:2 стартира и втората част от двубоя.

Тя бе огледална на първата като развитие. Финансистите започнаха ударно с идеята да решат рано изхода на срещата. Офанзивната четворка Кирил Евтимов, Пеев, Йорданов и Николов, напомняйки бразилския футболен супер модел "Quadrado mágico", набързо пречупи опонента си с няколко нови красиви попадения. В оставащите минути до края тимът на "Артекс" опита да се върне в мача, но времето им стигна само за почетна загуба.

Отборът на МФ посвещава победата на капитана на Лудогорец Светослав Дяков, като пожелава успех на него и "орлите“ в предстоящите срещи с израелския шампион Апоел Беер-Шева. Припомняме, че разградчани се отзоваха и подкрепиха финансово кампанията за Вики преди няколко месеца, организирана от гомлайстора на МФ Кирил Евтимов.