Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Гърция с евротитла при младежите (видео)

Гърция е новият баскетболен шампион на Европа при 20-годишните младежи. Елините надиграха Израел с 66:56 във финалната среща в Ираклион и хвърлиха в екстаз препълнените с 5000 фенове трибуни на залата на остров Крит.

Василис Харалампопулос отново бе героят за гърците, а след доброто си представяне в битката за златото, а и в турнира като цяло, напълно заслужено и очаквано бе избран за MVP. 205-сантиметровото крило на Панатинайкос вкара 10 точки, овладя 10 борби, направи 4 асистенции и добави 3 отнети топки и 2 чадъра във финала. Показателите му в шампионата въобще пък бяха 14.4 точки, 5.9 борби и 4.0 асистенции.

Съотборникът му Антониос Конярис вкара 5/10 от тройката във финала за общо 15 точки, а заедно с Харалампопулос оглави идеалната петица на турнира.

В нея място намериха и Тамир Блат от Израел, Амине Нуа от Франция, както и Тригви Хлинасон от Исландия. Израелският талант, чийто баща е известния треньор Дейвид Блат, завърши турнира с “дабъл-дабъл” средно на мач - 16.0 точки и 10.1 асистенции.

Французинът Нуа вкарваше по 12.9 точки и 7.9 борби, помагайки на страната си да спечели бронз след 72:58 над Испания, докато Хлинасон изведе Исландия до четвъртфинал и имаше средно по 16.1 точки, 11.6 борби и 3.1 чадъра.