Будинов измъкна Дунав срещу Берое (видео)

Будинов измъкна Дунав срещу Берое  (видео)

Отборите на Дунав (Русе) и Берое завършиха при резултат 1:1 в мач от втория кръг на Първа професионална лига. Първото попадение в срещата падна в 29-ата минута, когато новият нападател на гостите Серджиу Негрут матира Станислав Антонов. Играчите на Веселин Великов успяха да се доберат до точката с гол на Мирослав Будинов, който се разписа в 81-ата минута.

Самият двубой започна много добре за домакините от Русе. Футболистите на Веселин Великов натиснаха Берое още от началните минути на срещата. В 8-ата минута дойде и първата голова възможност за "драконите". Диян Димов изведе майсторски Бирсент Карагерен, но крилото на Дунав стреля встрани от вратата. Отговорът на Берое не закъсня и в 15-ата минута Борислав Цонев отправи много добър удар, но Станислав Антонов улови кълбото.

В 17-ата минута дойде и първата чиста ситуация за гол в мача. Васил Шопов центрира в наказателното поле, където най-съобразителен се оказа Юлиян Ненов. Талантът овладя топката и шутира, но опитът му мина на сантиметри от целта.

Все пак в 29-ата минута гостите от Стара Загора стигнаха до първия гол в сблъсъка. Новото попълнение на Берое Серджиу Негрут откри резултата, след като разстреля Антонов. В последните секунди на първата част Васил Шопов пробва удар от дистанция, но Перниш се справи.

Първото положение за втората част се откри пред Педро Еуженио, но Станислав Антонов спаси. В 49-ата минута Васил Шопов направи мощен пробив в наказателното поле, след което се опита да подаде към Карагерен, но бранител на "зелените" се намеси и изчисти топката в корнер.

В 55-ата минута Педро Еуженио направи невероятен пропуск. Драгош Фиртулеску центрира отляво към португалеца, който от няколко метра не успя да насочи кълбото в мрежата на "драконите". В 61-ата минута Христофор Хубчев достави изключително центриране към Мирослав Будинов, който обаче прати топката далеч от целта.

В 70-ата минута резервата Бранимир Костадинов върна една топка към дъгата, където Самир Аясс посрещна кълбото, но опитът му не се озова в мрежата на Берое. В 81-ата минута Дунав изравни резултата. Душан Перниш спаси ножичен удар на Карагерен, но при добавката Мирослав Будинов oформи крайния резултат в срещата.

В следващия кръг "драконите" ще гостуват на лидера Черно море, а Берое ще приеме Пирин (Благоевград).

ДУНАВ - БЕРОЕ 1:1