Реал Мадрид загуби от Манчестър Юнайтед в репетицията за Суперкупата

Европейският клубен шампион Реал Мадрид загуби след изпълнение на дузпи от носителя на трофея в Лига Европа Манчестър Юнайтед в двубой от приятелската надпревара "Интернешънъл Чемпиънс Къп", която се проведе в Санта Клара (САЩ). "Белия балет" излезе в този мач без голямата си звезда Кристиано Роналдо, който е в Китай.

Двубоят беше и своеобразна репетиция за мача за Суперкупата на Европа, който ще се играе в македонската столица Скопие на стадион "Филип II" на 8 август.

В редовното време двата тима завършиха 1:1, след което по регламент си изпълниха дузпи.

Голът за “червените дяволи” отбеляза Джеси Лингард след феноменална асистенция на Антони Марсиал в края на първото полувреме.

Маруан Фелайни загуби топката в полето на Реал, а футболист  в бяло сгреши и я насочи към Марсиал на фланга. Французинът нахлу в пеналта, преодоля цялата отбрана и подаде към Лингард, който на празна врата не сгреши.

Равенството беше възстановено в 69-ата минута, когато за Реал Мадрид се разписа Касемиро от дузпа, отсъдена за нарушение Виктор Линдельоф срещу Тео Ернандес.

Десетина минути преди края Фелайни можеше да донесе победата на Манчестър Юнайтед, след като беше изведен отлично в наказателното поле, но не успя да нанесе хубав удар по топката и тя отиде в трибуните.

До края двата тима не успяха да си отбележат гол и по регламент се наложи да си изпълнят дузпи, които се оказаха куриозни. И двата отбора пропуснаха по три пъти след първите си четири опита, след което Дейли Блинд изведе Манчестър Юнайтед напред, а последният изпълнител на Реал Касемиро прати топката в гредата и така победата отиде у “червените дяволи”, които продължават без грешка в предсезонните контроли.

В следващия си мач на 26 юли Манчестър Юнайтед играе с Барселона, а Реал Мадрид с Манчестър Сити.