"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Иртиш на Херо със загуба в Казахстан

Воденият от Димитър Димитров тазгодишен участник в предварителните кръгове на Лига Европа Иртиш (Павлодар) загуби с 1:2 домакинството си на Шахтьор (Караганди) в двубой от 21-ия кръг на казахстанската Премиер лига.

Началото на срещата бе повече от обещаващо за момчетата на Херо, които поведоха в резултата в 20-ата минута, когато се разписа бившият футболист на Черноморец (Бургас) и Славия Карлос Фонсека. През втората част обаче - между 65-ата и 82-ата минута, гостите стигнаха до трите точки след попадения на Стоянович и Хижниченко.

След загубата Иртиш и Тобол продължават да делят четвъртата позиция във временното класиране с равен брой точки на сметката си - 31. Убедителен лидер е Астана на Мъри Стоилов, който с 51 точки в актива си има аванс от седем пред втория Кайрат.