Нов пак вкарва за Наполи

Отборът на Наполи прекъсна победната си серия в контролите. Тимът на Маруцио Сари имаше само победи на лагера в Трентино, но в последната проверка срещу Киево срещата завърши 1:1. Отново за "сините" се разписа новото попълнение Адам Унас, който пристигна на "Сан Паоло" от Бордо. Той бе точен в 57-ата минута, когато възстанови равенството, след като преди това Роберто Инглезе даде аванс на "летящите магаренца". Голмайсторът на тима от Верона се разписа при единствената възможност на своя тим през първите 45 минути, докато триото на Наполи Дрис Мертенс, Лоренцо Инсиние и Хосе Кайехон пропусна няколко положения. Белгиецът дори уцели гредата в самото начало.

През втората част Наполи продължи да има положения, а в 57-ата минута стигна до гол. Унас изравни с третото си поредно попадение. Той вкара при 7:0 над Тренто и 4:1 над Карпи. Киево също имаше няколко възможности през второто полувреме, а в 72-ата минута гредата спаси "сините" след удар на Гаудино.

Така Наполи завърши лагера си в Трентино с три победи и едно равенство.