Румънка отново спечели турнира в Букурещ

Представителката на домакините Ирина-Камелия Бегу спечели турнира по тенис на червени кортове в румънската столица Букурещ с награден фонд 250 хиляди долара. Поставената под номер 7 Бегу победи на финала третата в схемата Юлрия Гьоргес (Германия) с 6:3, 7:5 след малко повече от час и половина игра.

26-годишната румънка пое контрола върху мача с ранен пробив, а след което отново спечели подаването на съперничката си в деветия гейм, за да вземе и първия сет. Във втората част Гьоргес взе преднина с пробив за 4:3, но веднага я загуби, а след това при 5:6 тя пак не успя да удържи сервиса си и така се прости с надеждите си за трофея.

Бегу, 58-а в световната ранглиста, взе четвърта титла в кариерата си, година след последния си триумф във Флорианополис (Бразилия). Тя стана втората румънка, която триумфира в Букурещ след Симона Халеп. Втората в света спечели турнира миналата година, като вдигна трофея и през 2014 г.

28-годишната Гьоргес, 45-а в света, остана с две титли, последната от които през 2011 година в Щутгарт. Тя загуби втори финал за сезона след Майорка през миналия месец.