САЩ сразиха Коста Рика и са на финал (видео)

Тимът на САЩ е първият финалист на регионалния турнир КОНКАКАФ Голд Къп. Американците надиграха Коста Рика с 2:0 и очакват съперника си в спора за трофея от другия полуфинал между Мексико и Ямайка в понеделник. Джоузи Алтидор откри резултата в 72-ата минута след асистенция на Клинт Демпси, а 10 минути по-късно самият Демпси се разписа и затвърди успеха на САЩ.

Попадението на Демпси е негово 57-о с фланелката на американците, с което той изравни рекорда на Лендън Донован в листата на голмайсторите за отбора на САЩ.

Двете попадения бяха единствените моменти, в които публиката видя нещо интересно в иначе скучния мач, игран в Тексас.

Победата продължи серията на Брус Арина, който в 13 мача начело на САЩ няма загуба откакто замени Юрген Клинсман на поста през миналия ноември.