Хичо и компания свалиха Динамо на земята (видео)

Българският халф Николай Димитров и неговият Урал поднесоха една от изненадите във втория кръг на руското първенство. "Оранжевите" надвиха с 1:0 Динамо (Москва) като гост. Победното попадение беше дело на Гиорги Чантурия в 89-ата минута и падна противно на логиката, защото почти през целия мач домакините доминираха.

Динамовци донесоха голяма радост на феновете си с равенството срещу шампиона Спартак (Москва) в първия си мач след завръщането в елита. "Бяло-сините" показаха характер и през второто полувреме тотално надиграха съперника, а изравнителното попадение в последната минута бе засужена награда за усилията на футболистите на Юрий Калитвинцев. Този път треньорът на Динамо пусна като титуляр Самба Соу, а в близост до централния нападател Фатош Бечирай действаха Кирил Панченко и Алексей Ионов.
Урал изпусна победата срещу Ростов на старта. Тогава Николай Димитров откри резултата от дузпа с първия гол за сезона в Премиер лигата, но след това тимът от Екатеринбург не успя да задържи преднината си. Срещу Динамо Хичо пак атакуваше по десния фланг, отляво беше Чисамба Лунгу, а Ерик Бикфалви помагаше от втора позиция на дебютиралия Максим Григориев.

Именно Григориев напредна на скорост в 6-ата минута, но Антон Шунин скъси ъгъла и попречи на нападателя да открие резултата. Това можеше да направи Соу малко по-късно, но силният му удар прати топката покрай гредата. В 12-ата минута гол на Антон Соснин от домакините беше отменен заради засада.
Центриране на Николай Димитров намери Григориев на далечната греда и малко не достигна на футболиста на Урал да насочи топката между гредата и Шунин.  В средата на полувремето Самба Соу и Ерик Холмен си сблъскаха главите и малиецът не успя да продължи мача, а на неговото място влезе бившият халф на Урал Александър Сапета.

През втората част головите положения бяха малко. Динамо атакуваше повече и по-разнообразно, но липсата на точност при последния пас пречеше да се стигне до сериозна опасност пред Ярослав Годзюр. Не помогна и появата на терена на доказан реализатор като Вандерсон. Бразилецът остана изолиран от играта и нито веднъж не излезе на стрелкова позиция.
Най-близо до гола динамовци бяха в 83-ата минута, но тогава Годзюр по блестящ начин изби удара на Александър Зотов. Гостите впечатлиха с тактическата си дисциплина, но могат да съжаляват, че не се възползваха от ситуациите, когато контраатакуваха при числено предимство. Късметът обаче беше на тяхна страна и в 89-ата минута резервата Чантурия отбеляза куриозен гол. Той се опита да центрира от ъгъла на наказателното поле, а топката мина през куп от тела и изненада Антон Шунин.

Динамо заслужаваше да вземе поне точка, но в последните секунди на редовното време Вандерсон уцели гредата с глава. Така, московчани останаха без победа след втория кръг, а Урал събра 4 точки и е в горната половина на класирането.