Кевин Трап провали ПСЖ срещу Тотнъм в спектакъл с 6 гола

Отборът на Тотнъм победи Пари Сен Жермен с 4:2 в двубой от приятелския турнир “Интернешънъл Чемпиънс Къп”. Срещата се игра в САЩ на “Кемпинг Уърлд Стейдиъм” в Орландо, Флорида. Големият грешник в мача пък бе вратарят на парижани Кевин Трап, който направи две сериозни грешки в мача и са изкара и червен картон, като остави отбора си с човек по-малко цяло второ полувреме. Точни за Тотнъм бяха Кристиан Ериксен (11), Ерик Дайър (18), Тоби Алдервейрелд (82) и Хари Кейн (88), докато за ПСЖ се разписаха Единсон Кавани (6) и Хавиер Пасторе (36)

Френският тим пръв взе преднина в двубоя още в 6-ата минута, когато след бърза контраатака Адриен Рабио центрира по земя към Кавани, който от движение бе точен за 0:1.

Само пет минути по-късно обаче Кристиан Ериксен възстанови равенството с бомбен удар от повече от 25 метра.

В 18-ата минута Кевин Трап сътвори първата си глупост в мача, като в опит да изчисти една върната топка я нпати право в тялото на Дайър и след това тя се озова в мрежата му за 2:1.

ПСЖ обаче отново възстанови равенството в 36-ата минута, когато Пасторе бе изведен на скорост, финтира защитник в пеналта и реализира за 2:2.

Още в началото на второто полувреме обаче Трап реши отново да се изяви. Той излезе неразчетено да пресрещне една топка, а след това извърши нарушение срещу Хари Кейн и бе изгонен с директен червен картон.

Останали с човек по-малко на терена, играчите на ПСЖ трудно удържаха натиска на Тотнъм. Англичаните заредиха положение след положение и в 82-ата минута Алдервейрелд с далечен удар бе точен за 3:2. В 88-ата минута "шпорите" си спечелиха и дузпа, а Хари Кейн оформи крайното 4:2 от бялата точка.

Следващият мач на Тотнъм от този турнир е срещу Рома в сряда. ПСЖ пък ще играе с Ювентус в четвъртък.

Тотнъм - ПСЖ 4:2
0:1 Кавани (6)
1:1 Ериксен (11)
2:1 Дайър (18)
2:2 Пасторе (36)
3:2 Алдервейрелд (82)
4:2 Кейн (88) д.

ТОТНЪМ: Лорис (Ворм 46), Картър-Викърс (Алдервейрелд 46), Уокър-Питърс (Трипиър 46), Вертонген (Вимер 46), Дейвис, Нкуду (Али 46), Дайър (Уаняма 46), Ериксен, Дембеле (Уинкс 60), Онома (Оукли-Буут 46), Янсен (Кейн 46)

ПСЖ: Трап, Алвеш, Кимпембе, Маркиньос, Курзава (Юри 68), Мота (Калегари 68), Рабио (Матюиди 46), Гедеш (Ареола 48), Пасторе (Ди Мария 68), Ло Селсо (Бернеде 46), Кавани (Хесе 46)