Гълъбинов дебютира с победен гол шедьовър (видео)

Българският национал Андрей Гълъбинов дебютира впечатляващо за Дженоа. Фантастичен гол на тарана донесе победата с 3:2 над Хофенхайм. Родният футболист влезе резерва в 65-ата минута за "грифоните", а в 84-ата минута прати топката в горния десен ъгъл на противниковата врата. Мощният Гълъбинов се пребори с противников защитник на границата на наказателното поле, а след това с топовен изстрел с левия крак отбеляза истински шедьовър, носейки престижен успех на новия си отбор.

Преди това Адам Шалай още в 5-ата минута даде аванс на германците с глава. Бившият съотборник на Валери Божинов и Иван Бандаловски в Партизан Никола Нинкович изравни с хубав гол от 16 метра. Това се случи в 25-ата минута, а три по-късно гол красавец на Мигел Велозо донесе пълен обрат. Португалският халф прати топката в горния ъгъл на вратаря с бомбен шут от 23 метра.

Джовани Симеоне пропусна да вкара и трети гол в началото на втората част. Така в 62-ата минута Хогма изравни с глава, но шест минути преди края Гълъбинов обра овациите с красиво попадение. Това бе първата среща и първото попадение за голаджията с екипа на деветкратния шампион на Италия.