Барса пречупи Ювентус след шоу с марка “Неймар” (видео)

Барселона победи Ювентус с 2:1 в приятелски мач от турнира “Интернешънъл Чемпиънс Къп”. Срещата се игра пред повече от 84 хил. души на “Метлайф Стейдиъм” в Ню Йорк. Звездата в двубоя пък бе бразилецът Неймар, който за пореден път демонстрира невероятното си класа. Той отбеляза два страхотни гола във вратата на Джанлуиджи Буфон в 15-ата и 26-ата минута. През втората част и двата тима промениха облика си и Юве съумя да върне едно попадение чрез Джорджо Киелини в 63-ата минута, но италианците не успяха да се доберат до нещо повече.

В началото на мача Барселона имаше две възможности за гол. Първо в 9-ата минута Лионел Меси стреля опасно от фаул, но до вратата, а в 13-ата минута Алейш Видал пробва рефлексите на Джанлуиджи Буфон с мощен удар.

Юве пък отговори също с прекрасна възможност след като Стефано Стураро центрира за Марио Манджукич, който отблизо с глава направи непростим пропуск.

В ответната атака обаче Барса взе преднина в резултата. Неймар направи страхотно двойно подаване с Пако Алкасер, след което бразилецът нахлу в наказателното поле и бе точен за 1:0.

В 26-ата минута Неймар удвои преднината на каталунците. Той буквално се подигра с няколко защитници на “старата госпожа”, освободи си пространство и стреля във вратата за 2:0. В 44-ата минута и Меси имаше нов шанс от фаул, но този път ударът му бе спасен от Буфон.

През второто полувреме и двамата треньори постепенно замениха всичките си титуляри. Това даде тласък повече в играта на Ювентус и в 62-ата минута Пауло Дибала отправи опасен удар, спасен от вратаря Ортола. При последвалия корнер пък Джорджо Киелини с глава намали изоставането на своя тим за 2:1.

Барса обаче можеше да стигне до трети гол в 68-ата минута. Тогава испанците организираха бърза контра и Денис Суарес стреля от границата на наказателното поле, но над вратата. В 75-ата минута отново той имаше шанс да обстрелва Войчех Шчесни, който показа блестящ рефлекс и спаси.

В ответната атака и Юве не бе далеч от изравнително попадение, като Алекс Сандро центрира за Гонсало Игуаин, който стреля от движение над вратата. Две минути по-късно Дъглас Коща напредна на скорост, но ударът му бе твърде слаб, за да затрудни вратаря.

В 82-ата минута пък Карлос Аленя обстрелва вратата на Шчесни, но кълбото мина опасно близо до гредата. Минута преди края на мача Луис Суарес стреля от фаул над вратата.

В крайна сметка Барса се поздрави с победата в този двубой. Следващият мач на каталунците е срещу Манчестър Юнайтед в четвъртък. Същият ден за Юве предстои среща с Пари Сен Жермен.

Барселона - Ювентус 2:1
1:0 Неймар (15)
2:0 Неймар (26)
2:1 Киелини (63)

БАРСА: Силесен (Ортола 52), Видал (Семедо 46), Пике (Марлон 51), Масчерано (Юмтити 52), Дин (Алба 46), Иниеста (Аленя 51), Сампер (Бускетс 46), Ракитич (Д. Суарес 46), Неймар (Роберто 46), Алкасер (Л. Суарес 46), Меси (Туран 46)

ЮВЕ: Буфон (Шчесни 46), Лихтщайнер (Де Шилио 46), Бенатиа (Мандрагора 69), Бардзали (Киелини 46), Асамоа (Сандро 60), Кедира (Ринкон 46), Маркизио (Пянич 46), Стураро (Коша 59), Лемина (Дибала 59), Бетанкур (Куадрадо 60), Манджукич (Игуаин 60)