Андерлехт завоюва Суперкупата на Белгия след обрат

Шампионът на Белгия Андерлехт спечели и Суперкупата на страната преди началото на новия сезон. В сблъсък с носителя на купата Зюлте Варегем, тимът от Брюксел се наложи с 2:1 и прибави още един трофей във витрината си.

Играчите на Зюлте Варегем обаче доста се оъпнаха на по-именития си съперник и дори първи откриха резултата в срещата. Още в 3-ата минута след центриране в наказателното поле Де Фау си извиси и с глава насочи кълбото във вратата за 0:1.

През втората част обаче Андерлехт обърна нещата в своя полза. Първо в 46-ата минута вратарят Бостин, направи невероятна грешка, като се хвърли да спасява една топка да не излезе в корнер, но така позволи на Софиан Ани да му отнеме и да вкара в опразнената врата за 1:1.

В 59-ата минута пък Адриет Требел бе намерен в пеналта и с глава простреля вратата за 2:1.
Така Андерлехт спечели за 13-ти път Суперкупата на Белгия и е втори по този показател след Брюж, който има един трофей повече във витрината си.