Новата звезда Дриуси измъкна Зенит срещу Рубин

Зенит (Санкт Петербург) записа втора поредна победа от началото на сезона, след като надигра с 2:1 Рубин (Казан) в домакинството си от 2-ия кръг на Премиер лигата. Играчите на Роберто Манчини обаче трябваше да правят пълен обрат, а героят в днешната среща бе новата аржентинска звезда Себастиан Дриуси, който вкара и двата гола за домакините в този мач.

Рубин поведе в края на първото полувреме, когато Рифат Жималетдинов изскочи на скорост зад защитата на съперника и хладнокръвно отбеляза покрай плонжа на вратаря за 0:1.

През втората част обаче Зенит доминираше тотално и в 51-ата минута при едно центриране в наказателното поле Александър Кокорин свали с глава към Дриуси, който отблизо вкара в опразнената врата за 1:1.

Играчите на отбора от Санкт Петербург пропуснаха още няколко добри възможности, а в 56-ата минута страхотен шут на Кокорин се отби от напречната греда.

Победният гол обаче дойде едва в добавеното време на срещата. Тогава Доменико Кришито центрира отляво и Дриуси от воле стреля неспасяемо във вратата за крайното 2:1.

След този успех Зенит има вече 6 точки в актива си и дели първото място с Локомотив (Москва). Рубин пък остава без спечелена точка на 12-ата позиция във временното класиране.