Пет гола и скандали на Царско село при старта на сезона

Отборът на Царско село победи с 3:2 Несебър на старта на сезона във Втора лига. В герой за тима на Никола Спасов се превърна голмайсторът Светослав Диков. Таранът вкара първите две попадения за домакините, а след това подаде за третото. Той даде аванс на столичани в 32-ата минута, след като бе изведен сам срещу вратаря Мартин Димитров. В 61-ата минута нападателят удвои след меле пред вратата на гостите. Така Диков вече има 10 гола в 13 мача за клуба на Стойне Манолов в първенството, след като пристигна през зимата.

Малко по-късно Диян Молдованов върна интригата с най-красивото попадение в мача. Бранителят бе точен с хубав удар от над 40 метра, който изненада стража Филип Димитров. Георги Коруджиев обаче моментално върна двата гола преднина за Царско село, вкарвайки в 71-ата минута. Той засече центриране на Диков.

Царско село - Несебър 3:2 Буквално в последните секунди на мача юношата на Черно море Валентин Йосков вкара първия си гол във Втора лига, като оформи крайното 3:2 за състава на Никола Спасов.

Още през първото полувреме спортно-техническият директор на гостите Недялко Москов се скара със собственика на домакините Стойне Манолов, а след това напусна ложите. След срещата пък шефът на Несебър нахлу на терена, за да се кара с играч на Царско село. Той дори го ударил с глава, твърдят от щаба на домакините. Манолев поиска органите на реда да арестуват Москов, докато двамата се разправяха. Футболистите на Несебър пък не се изкъпаха и тръгнаха директно с автобуса си за Несебър.
Царско село - Несебър 3:2
1:0 Диков (32)
2:0 Диков (61)
2:1 Молдованов (67)
3:1 Коруджиев (71)
3:2 Йосков (90+2)