Гено Увардов и Таня Димитрова са победители в любителския крос в Белица

Под мотото "Да спортуваме за здраве в ЕДЕН-дестинация Белица" днес за втора поредна година се състоя национален любителски крос по планинско бягане "Мечи крос 2017". Организатори на събитието са община Белица, Сдружение "Пловдив бяга", Фондация "Четири лапи" и Народно читалище "Георги Тодоров- 1885". На старта в центъра на град Белица застанаха над 120 любители на планинското бягане от различни възрасти, сред които и част от изявените български състезатели. Те се състезаваха на две дистанции - на 4 км и на 12.7 км.

На втората по-дълга дистанция, чийто финал бе в уникалния Парк за реадаптация на танцуващи мечки в Рила планина, отново, както и в първото издание на това състезание през миналата година, победиха Гено Увардов при мъжете, и Таня Димитрова - при жените. Победителите дадоха по-добри времена от миналата година. Увардов финишира за малко над 54 минути, което е с четири минути по-добро постижение от миналогодишното на същото трасе, докато Димитрова бе с над три минути по-бърза. Пред репортер на БТА те коментираха, че това се дължи на по-добрата им подготовка сега. Двамата си тръгнаха с големите награди - купите на кмета на община Белица Радослав Ревански, който също излезе днес по екип на състезателното трасе. Победителите и призьорите заслужиха също медали и грамоти, а всички участници заедно с гостите на събитието получиха като награда и безплатно посещение на уникалния мечи парк.

"Тази година състезателите са по-многобройни и сме убедени, че това ще се превърне в традиционно събитие, каза кметът на Белица Радослав Ревански. Нашата цел и амбиция заедно с партньорите ни е да популяризираме планинското бягане сред природния феномен Белица като отлична европейска туристическа дестинация, да привлечем нови съмишленици от страната, да накараме хората да спортуват и живеят здравословно, да се връщат отново и отново при нас", заяви той.