Юношите на Ботев (Пловдив) победиха Ямбол в контрола

Ботев (Пловдив) U19 стартира с победа контролните си срещи от лятната подготовка и се наложи с 2:1 над състезаващия се в Трета лига тим на Ямбол, който все още няма име тъй като предстои преструктуриране. Това бе неофициален дебют за новия наставник на "канарчетата" Тодор Киселичков.

Мачът се игра на един от естествените терени на базата в "Коматево". През първата част Мартин Татаров изведе пловдивчани напред, а до почивката нов гол не падна. През вторите 45 минути гостите изравниха, но веднага след изпълнението на центъра Илиян Томов отново даде аванс на "жълто-черните. В последната минута на двубоя отборът на Ямбол получи дузпа, но тя бе спасена от Стелиан Ангелов.

Участие в спаринга заради контузии не взеха Васил Пунарджиев и Димитър Димитров. Към състава на "жълто-черните" се присъединиха още две попълнения от шампионския отбор от набор 2000 на Лудогорец - защитниците Светослав Славчев и Василен Марков. И двамата играха по едно полувреме в днешната контролна среща.

След края на мача ботевистите направиха възстановяване в спа-центъра на базата в "Коматево". Утре е почивен ден за "канарчетата", а в понеделник заминават на лагер в Банско.