Ливърпул спечели турнир в Азия (видео)

Ливърпул спечели приятелски турнир, който се проведе в Хонконг. На финала отборът на Юрген Клоп победи Лестър с 2:1, като всичките голове паднаха през първото полувреме. Ислам Силмани откри резултата в 12-ата минута, а новото попълнение на мърсисайдци изравни в 20-ата минута. Малко преди почивката Филипе Коутино се разписа за крайното 2:1.

Пред около 40 000 зрители срещата започна на високо темпо, а мърсисайдци започнаха да градят опасни атаки от началото. В 12-ата минута обаче Лестър откри резултата. Олбрайтън изведе Фукс отляво, а германецът центрира в наказателното поле, където Слимани с глава прати топката в мрежата. Последва силен период за “лисиците” и леко объркване в тима на Юрген Клоп.

След 20 минути игра Мохамед Салах вдигна феновете на Ливърпул на крака. Новото попъление бе в основата на цялата атака, а Коутиньо великолепно му върна топката в наказателното поле, където египтянинът с глава изравни резултата. Той отбеляза втори гол в контролите, след като се разписа и в дебюта си срещу Уигън. Минута преди почивката Коутиньо направи 2:1 с прекрасен удар от границата на наказателното поле. Към края на полувремето Джеймс Милнър получи контузия и бе заменен от Алберто Морено.

Ливърпул изглеждаше много добре в атака, като Салах и Коутиньо демонстрираха великолепна форма и разбирателство. Роберто Фирмино пък за пореден път разочарова. От началото на подготовката бразилецът не показва, че заслужава титулярно място. В защита обаче мърсисайдци демонстрират същите проблеми, които имаха миналия сезон.

Само Вайналдум има по-дефанзивни функции от полузащитниците, което оставя много пространство, а самите защитници не са на нужното ниво. Това бе очевидно в началото на второто полувреме, когато за няколко минути Лестър на няколко пъти преодоля отбраната на съперника, а Джейми Варди два пъти бе близо до попадение. Постепенно темпото намаля, двамата мениджъри извършиха смени и ритъмът на игра се наруши.

ЛИВЪРПУЛ - ЛЕСТЪР 2:1
0:1 - Слимани (12)
1:1 - Салах (20)
2:1 - Коутиньо (44)