Японци излъгаха Севиля

Отборът на Севиля претърпя първа загуба в предсезонните игри след поражение с 0:2 от Кашима в Япония. Тимът на Едуардо Берицо изпусна множество голови положения и беше наказан за неефективността си.

Андалусците излязоха много нападателно - с Хоакин Корея, Луис Муриел, Гансо и Евер Банега. В 20-ата минута Корея не беше прецизен пред гола, а малко след него Корчия и Муриел също изпуснаха. И след почивката испанците доминираха и създаваха положения. В 56-та и 58-ата Корея беше на крачка от гола. Пабло Сарабия също се провали в стрелбата след добър пас на Висам Бен Йедер. Японците се възползваха от сериозните пропуски и удариха на два пъти с остри атаки. Сузуки се разписа в 72-ата и 90-ата минута за крайното 2:0.