Челси удари Арсенал в Пекин (видео)

Две седмици преди да се изправят един срещу друг за трофея “Комюнити Шийлд”, Челси и Арсенал премериха силите си в приятелска среща в Пекин. Шампионът на Англия Челси разби с 3:0 носителя на ФА Къп след голове на Вилиан (40) и Миши Батшуай (40, 49), който направи много силен мач за "сините" от Западен Лондон.

Челси имаше пълно надмощие през първото полувреме и в края на първата част “сините” от Западен Лондон реализираха две попадения. Преди това още в началото на мача Вилиан пропусна отличен шанс за гол, след като изскочи сам срещу вратаря Давид Оспина, но стреля неточно. След това гол на Миши Батшуай бе отменен заради засада на белгийския нападател на Челси, но останаха съмнения за правилността на съдийското решение.

В 40-ата минута Вилиан с прекрасен удар около дъгата на наказателното поле изпрати топката в мрежата зад Оспина. Топката се удари в левия страничен стълб на колумбийския страж преди да се оплете в мрежата.

Само две минути по-късно Батшуай направи резултата 2:0 с хубав удар отблизо.

В добавеното време на първата част Арсенал застраши сериозно вратата на Тибо Куртоа. Аарън Рамзи стреля отблизо, но и от немного добър ъгъл и белгийският страж изби.

Четири минути след почивката отново Батшуай бе точен за Челси, като направи резултата 3:0. Батшуай опъна мрежата зад Оспина с великолепен шут от дъгата на наказателното поле след пробив отляво и асистенция на Микел Алонсо.

В 58-ата минута “артилеристите” изпълниха фаул от границата на наказателното поле след нарушение срещу Дани Уелбек. Последва разбъркване пред вратата на появилия се на почивката страж Вили Кабайеро, но в крайна сметка Арсенал се размина с гола.

До края на срещата Арсенал се опита да отбележи поне почетен гол, но играчите на Арсен Венгер не успяха да го сторят и трябваше да преглътнат тежко поражение, макар и в контрола.

АРСЕНАЛ - ЧЕЛСИ 0:3
0:1 Вилиан (40)
0:2 Батшуай (42)
0:3 Батшуай (49)