България с втора загуба от Пуерто Рико в Гран При

Волейболистките от националния отбор на България записаха втора поредна загуба от Пуерто Рико във втора дивизия на Световното Гран При в рамките само на 5 дни. Момичетата на селекционера Иван Сеферинов допуснаха обрат и отстъпиха с 1:3 (25:17, 16:25, 18:25, 26:28) в първия си мач от турнира в Група I2, игран тази вечер в хърватския град Вараждин.

Това бе втора загуба на българските "лъвици" от пуерториканките след драматичното поражение с 2:3 в последната среща от Група F2 в Сах Хуан в понеделник рано сутринта. Така България се смъкна на 6-о място във временното общо класиране на дивизията с 3 победи, 4 загуби и 11 точки, с което на практика загуби шансовете си за класиране на финалната четворка в Острава (Чехия). Пуерто Рико пък постигна 4-а поредна победа, с което се изкачи на 5-о място в таблицата с 3 загуби и 10 точки, като запазва шансове за финалите. Утре (22 юли) българските момичета ще играят с домакините от Хърватия от 20,00 часа българско време, а преди това от 17,00 часа Пуерто Рико ще излезе срещу Аржентина. Мачовете ще бъдат давани пряко по Mtel Sport 1.

Срещата започна силно за българките, които доминираха през целия първи гейм, спечелвайки го с убедителното 25:17. Ситуацията се промени коренно през втората и третата част, когато пуерториканките контролираха напълно играта. И в двата гейма Пуерто Рико започваха със стабилна преднина и не даваха възможност за обрат - 25:16 и 25:18. В четвъртия гейм играта вървеше равностойно, като в заключителните минути интригата се завърза. В крайна сметка Пуерто Рико измъкна гейма с 28:26, а с това и победата с 3:1.

Най-резултатни за българския тим бяха Нася Димитрова (2 блока, 1 ас и 56% ефективност в атака) и Гергана Димитрова (1 блок, 2 аса, 33% ефективност в атака) с 13 и 12 точки. За отбора на Пуерто Рико Дейли Сантана (3 аса, 41% ефективност в атака) и Стефани Енрайт (1 блок, 3 аса, 43% ефективност в атака) забиха по 19 точки за победата.

БЪЛГАРИЯ - ПУЕРТО РИКО 1:3 (25:17, 16:25, 18:25, 26:28)
БЪЛГАРИЯ: Петя Баракова 4, Юлия Стоянова 10, Гергана Димитрова 12, Добриана Рабаджиева 4, Нася Димитрова 13, Мария Данчева 7 - Русена Сланчева-либеро (Мирослава Паскова 10, Кристина Гунчева 1)
Старши-треньор: Иван Сеферинов
ПУЕРТО РИКО: Реймариели Сантос 2, Шърли Ферер 8, Дейли Сантана 19, Стефани Енрайт 19, Алба Ернандес, Ана София Хусино 10 - Шара Венегас-либеро (Дженифър Кесада 6, Наталия Валентин 3, Женесис Коласо 1, Дженифър Ногуерас)
Старши-треньор: Хавиер Гаспар.