Интер започна с равенство в Китай

Италианският гранд Интер започна с равенство турнето си в Китай срещу Шалке 04. Пред 20 000 зрители на стадиона в Шанжу двата отбора завършиха 1:1. Даниел Кaлиджури даде аванс на германците в 60-ата минута, а след страхотно изпълнение Жейсон Мурийо изравни в 73-ата минута.

Новият наставник на "нерадзурите" Лучано Спалети започна 4-2-3-1, а спряганият за Манчестър Юнайтед Иван Перишич бе титуляр, като игра само първото полувреме. Той действаше заедно с Марсело Брозович и Антонио Кандрева зад Едер в атака. През първите 45 минути "нерадзурите" бяха по-активни, като Перишич можеше да даде аванс на италианците. Борха Валеро замени Жофри Кондгобия на полувремето, след като французинът се удари лошо в главата през първата част. Интер пропусна да поведе в първите минути след паузата, а в 60-ата минута Калиджури се освободи от Нагатомо и с левия крак прати топката зад гърба на Самир Ханданович.

Мурийо изравни с удар от над 22 метра, а след това Габигол имаше основателни претенции за дузпа, а минутите до края момчетата на Спалети пропуснаха още възможности да запишат заслужен успех.

Интер излиза срещу Лион на 24 юли във втората си проверка в Азия.

ИНТЕР - ШАЛКЕ 1:1
0:1 Калиджури (4)
1:1 Мурийо (73)