България със страхотна победа над САЩ на Световното в Мексико, очаква Бразилия за 5/8-о място

Националният отбор по волейбол на България за девойки до 20 години надигра САЩ с 3:2 (16:25, 26:24, 19:25, 25:23, 15:12) в третия си мач от Група F на Световното първенство в Мексико.

Така младите ни волейболистки, водени от треньора Димо Тонев, записаха първа победа във втората фаза на Мондиала. По този начин България завърши на 3-о място в групата с 1 победа и 2 загуби, а САЩ са четвъри без победа. Двата тима продължават участиeто си в първата осмица на Световното, като ще спорят за разпределение на местата от 5-о до 8-о. По регламент и във втората четворка се играе се на кръст, като българските волейболистки, които са трети в Група F, ще имат за съперник завършилият на четвърто място тим в другата Група Е - Бразилия. САЩ пък ще играят срещу Полша. Срещата България - Бразилия е отново в залата в Кордоба утре (22 юли) от 23,00 часа българско време. При нов успех, българските момичета ще играят за 5-ото място, а при загуба - за 7-ото.

Ясни са и отборите, които ще спорят във финалната четворка на Мондиала. В единия полуфинал ще спорят Китай и Турция (б.р. първи от Група Е и втори от Група F), а в другия - Русия и Япония.

Мачът между България и САЩ продължи повече от два часа борба, като младите "лъвици" показаха характер и се бореха до край. Българките изоставаха с 1:2 гейма, но успяха да изравнят играта и да наложат волята си в тайбрека с 15:12, което им донесе и крайния успех с 3:2.

Най-полезна за победата на България бе Моника Кръстева с 25 точки (4 блока), а Елена Бечева добави още 22 точки (4 аса) за успеха. За САЩ Лиа Едмънд отбеляза 17 точки.