ЦСКА се провали в дербито с Локо в дебюта за сезона на Жоро Миланов (видео)

Второто столично дерби за сезона в руската Премиер лига отново завърши с изненада. След като в първия кръг шампионът Спартак (Москва) изпусна аванс от два гола срещу Динамо, днес ЦСКА (Москва) се препъна срещу Локомотив и отстъпи с 1:3. На собствения си стадион “армейците” изиграха много слаб мач и заслужено загубиха. В същото време “железничарите” се възползваха от открилите се пред тях възможности и постигнаха втори успех, с който оглавиха класирането с пълен актив от 6 точки.

Българският национал Георги Миланов се появи в игра за първи път от старта на сезона. Той влезе като резерва на мястото на Георгий Шенников в 81-ата минута.
Локомотив поведе в 23-ата минута с попадение на Джеферсън Фарфан. Въпреки неособено високия си ръст, перуанецът се разписа с глава след центриране от корнер. В края на полувремето далечен изстрел на Витиньо завари неподготвен Гилерме и ЦСКА възстанови равенството.

В 66-ата минута кошмарна грешка в защитата на домакините позволи на Ари да излезе очи в очи с Игор Акинфеев. Опитният нападател финтира вратаря и спокойно реализира за 2:1 в полза на Локо. Десетина минути по-късно щастлив рикошет помогна на Дмитрий Тарасов да вкара третия и решителен гол за "железничарите".
Преди началото на двубоя доскорошният халф на ЦСКА Зоран Тошич се сбогува с феновете на отбора. Очаква се сръбският национал да продължи кариерата си в Арсенал (Тула).

В следващия кръг ЦСКА гостува на новака СКА-Хабаровск, а Локо приема Анжи.