Мексико победи Хондурас на четвъртфиналите

Гол в третата минута на Родолфо Писаро донесе победа на Мексико с 1:0 срещу Хондурас в четвъртфинален мач от турнира КОНКАКАФ Голд къп, който се провежда в Съединените щати.

Следващият съперник на мексиканците е отборът на Ямайка, който надви с 2:1 Канада в другия четвъртфинален мач в четвъртък вечер.

Хесус Дуенас асистира на Писаро, след като неговото центриране прехвърли цялата защита и топката попадна в съотборника му на далечна греда. В последствие нито един от двата отбора не успя да наложи трайна доминация на терена, а и 33-годишната жега не позволяваше да се играе нормален футбол на високо темпо.

"Знаехме колко ще бъде трудно срещу отбор, който играе толкова прибрано. Ние пък се представяме все по-добре с всеки изминал мач, а целта ни си остава финал", каза Писаро след срещата.
Вторият полуфинал ще противопостави отборите на Коста Рика и САЩ.