"Моряците" поведоха парада след як пердах над Илиан Илиев (видео)

Отборът на Черно море поведе класирането в Първа лига, след като разпиля с 4:0 Верея. Това се случи насред Стара Загора в мач от втория кръг. Тимът на Георги Иванов-Гонзо не остави никакви шансове на момчетата, водени от Илиан Илиев на "Трейс Арена".

Онджей Сукуп (4), Мариян Огнянов (29,77) и Цветелин Чунчуков (82) вкараха попаденията за "моряците", които имат пълен актив от шест точки в първенството. Варненци нямат допуснат гол, докато старозагорци все още не са се разписвали след 0:0 на старта с Берое.

Най-добрият играч на терена бе Огнянов, който асистира за първото попадение, а след това сам отбеляза втория и третия гол в мач.

В игра за Верея се завърна след травма опитният Иво Иванов, който дебютира в първенството за домакините. Александър Цветков и Орлин Старокин бяха на линия за гостите, след като изтърпяха наказания. Последният също записа първи минути в първенство с тима от Варна. Новите попълнения Александър Александров и Витиня пък бяха аут за срещата, която започна отлично за гостите.

Огнянов изведе с левия крак Сукуп, който нахлуваше отдясно, Георги Аргилашки излезе неразчетено и бранителят го прехвърли, давайки аванс на Черно море с първото си попадение за клуба в елита.

Следващите минути бяха най-добрите за домакините, които пропуснаха да изравнят чрез Георги Андонов. След центриране на Георги Божилов, Чунчуков и Атанас Зехиров се разминаха с топката, а малко по-късно Емил Михайлов увисна при центрирана топка, но Валери Домовчийски не успя да се разпише в опразнената врата.

Така се стигна до 29-ата минута, когато Сукуп си върна на Огнянов за асистенцията при първото попадение. Крайният защитник центрира отдясно, а халфът с глава удвои, като също вкара своето първо попадение за "зелено-белите".

В минутите до края на първата част играчите на Верея пак пропуснаха да се разпишат, тъй като нямаха решение в последните 30 метра от вратата на противника. Второто полувреме оборотите малко паднаха, а положенията също липсваха. Все пак гостите стигнаха до трети гол в 77-ата минута, а негов автор отново бе Огнянов. Чунчуков проби и центрира отдясно, Зехиров пое топката и я върна назад, където Огнянов стреля. Коженото кълбо се отби в защитник, но при добавката халфът бе най-съобразителен и матира домакините.

Така за два мача той има два гола за "моряците", а миналата година в 22 мача се разписа два пъти за Нефотихимик.

Пристигналият от Лудогорец това лято Чунчуков също успя да вкара дебютното си попадение за Черно море. Нападателят получи дълго подаване от Александър Цветков, след което надбяга и финтира Иво Иванов, преди да вкара 4:0 в 82-ата минута. Голът е негов шести в Първа лига и първи от сезон 2014/2015 година, когато бе играч на Ботев (Пловдив).

Венцислав Бенгюзов с хубаво изпълнение удари дясната греда на Михайлов, което попречи на тима му да стигне до почетен гол. Секунди преди края пък гредата удари и таранът на гостите Марек Кузма с топовен шут от 18 метра.

ВЕРЕЯ - ЧЕРНО МОРЕ 0:4