Шестият в Гърция победи Спартак (Плевен)

Шестият в гръцката Суперлига Ксанти се наложи с 3:0 над Спартак (Плевен) в контролна среща, играна в Правец. Новият им старши треньор от Сърбия (заменил бившия вратар и национален селекционер на Румъния (2009-2011 г.) – Разван Луческу) пусна в игра около 40 футболисти, между които и чужденци от
цял свят.

Бойко Цветков пък излезе без последните си нови попълнения – Христо Спасов, Анатоли Тодоров и Николай Дичев. Въпреки това футболистите му първи можеха да отбележат гол, но Светлин Борисов пропусна в 3-ата минута. Плевенчани действаха прибрано, разчитайки на контраатаки. Съперникът им бе по-добър през целия мач. Действията им в атака с дълги подавания към фланговете не доведоха до почти нищо.

Спартаковци обаче ги улесниха. В 16-ата минута двамата централни защитници не се разбраха и позволиха на съперник да открие резултата. По идентичен начин в 20-ата минута стана 2:0. Третото попадение падна в 67- ата минута, не без помощта отново на играчите на Спартак.