Нова класика за РБ Залцбург, Марибор също продължава

Ред Бул Залцбург с лекота прескочи втория предварителен кръг на Шампионската лига. Австрийският тим разгроми с 3:0 малтийския Хибърниънс, след като преди седмица спечели със същия резултат и като гост. Марк Ржатковски откри резултата в 11-ата минута, малко след това Фредрик Гулбрадсен удвои, а в края на двубоя се разписа и Амаду Хайдара.

Следващият съперник на РБ Залцбург ще е Риека.
Марибор също си осигури място в третия предварителен кръг, но това не стана толкова лесно. Словенците, които през миналия сезон елиминираха Левски в Лига Европа, трябваше да треперят до последно срещу Жрински Мостар. Първият мач беше завършил 2:1 за Марибор, а пред своите феновете тимът на Дарко Миланович стигна до 1:1.

Огньен Тодорович върна надеждите на гостите от Босна и Херцеговина с попадение в 7-ата минута, а в 21-ата Митя Вилер възстанови равенството. След почивката Марибор действаше стабилно в защита и не допусна изненада. В следващата фаза словенският шампион ще играе срещу Хафнарфьордур.

РЕД БУЛ ЗАЛЦБУРГ - ХИБЪРНИЪНС 3:0
1:0 М. Ржатковски (11)
2:0 Ф. Гулбрадсен (19)
3:0 А. Хайдара (85)

Ред Бул Залцбург се класира с общ резултат 6:0

МАРИБОР - ЖРИНСКИ МОСТАР 1:1
1:0 О. Тодорович (7)
1:1 М. Вилер (27)