100 години ски спорт в България

ФК Копенхаген загуби битката, но спечели войната

ФК Копенхаген допусна изненадваща загуба у дома от Жилина с 1:2, но въпреки това продължи към третия предварителен кръг на Шампионската лига. Датчаните бяха спечелили гостуването си в Словакия с 3:1, което се оказа решаващо.

Съставът на Стале Солбакен явно бе подценил реванша и се озова в ролята на догонващ в 19-ата минута, когато точен беше Юсуф Отубанджо. Tой направи за смях защитник на домакините, като го преодоля на аутлинията и от малък ъгъл провря топката във вратата. В началото на втората част Бенямин Вербич изравни от дузпа, но в 57-ата минута Филип Каса вкара втори гол за Жилина.

Още едно попадение на словаците щеше да прати двубоя в продължения, но ФК Копенхаген не допусна такова и издрапа до следващия кръг, където ще има за съперник Вардар (Скопие). Вчера македонският тим драматично елиминира Малмьо и провали очертаващото се скандинавско дерби.

ФК КОПЕНХАГЕН - ЖИЛИНА 1:2
0:1 Отубанджо (19)
1:1 Вербич (48) д.