Ливърпул е на финал, Соланке с първи гол за мърсисайдци (видео)

Ливърпул се класира на финала за "Премиър лийг Ейша Трофи", след като победи с 2:0 Кристъл Палас в Хонконг. В събота мърсисайдци ще се изправят срещу Лестър в спора за отличието. Новото попълнение Доминик Соланке (61') вкара първия си гол за клуба в 61-вата минута, с което даде аванс на своя отбор. Дивок Ориги, който асистира за първото попадение, сложи точка на спора в 79-ата минута.

Клоп заложи на силен стартов състав, в който Салах, Фирмино и Стъридж започнаха в атака. Клайн пък пропусна срещата заради лека контузия. Бентеке стартира на върха на нападението на Кристъл Палас.

Ливърпул бе по-активният отбор през първата част, като с най-голяма енергия действаше Даниел Стъридж, който се опитваше да завърши почти всички по-интересни атаки на своя отбор. На два пъти ударите на нападателя обаче не намираха целта, в веднъж и Хенеси се намеси решаващо, лишавайки го от гол. Салах също отправи един интересен изстрел, който премина встрани.

На почивката Юрген Клоп направи доста промени, но най-ключово за развоя на този двубой се оказа включването на Филипе Коутиньо, Домик Соланке и Дивок Ориги. Бразилецът раздвижи много играта на мърсисайдци, а талантливият нападател откри резултата в 61-вата минута. Ориги пусна хитро към бившия играч на Челси, който стреля много точно от границата на наказателното поле, пращайки топката в ъгъла.

В 74-ата минута Марко Груич нанесе хубав удар от 25 метра, но топката премина встрани от вратата. Пет минути след това Дивок Ориги удвои. Милнър намери Коутиньо в наказателното поле, ударът на бразилеца бе блокиран, получи се рикошет и топката стигна до белгиеца, който стреля от упор - 2:0. В самия край Райън Кент бе близо до това да направи победата на Ливърпул класическа, но Хенеси успя да избие топката, която бе насочена до близката греда.

Ливърпул: Миньоле, Александър-Арнолд, Матип, Гомес, Морено, Хендерсън, Лалана, Уудбърн, Салах, Фирмино, Стъридж

Резерви: Милнър, Фланаган, Ловрен, Клаван, Груич, Ориги, Вайналдум, Коутиньо, Кент, Соланке

Кристъл Палас: Хенеси, Уорд, Дан, Дилейни, Таунзенд, Миливоевич, Пънчиън, Шлуп, Заха, Андерсън, Бентеке

Резерви: Ван Аанхолт, Уан-Бисака, Б, Сако, Ладапо, Кирби, Кели, Лофтъс-Чийк, Филипс