Арсенал надви Байерн с дузпи (видео+галерия)

Отборите на Байерн (Мюнхен) и Арсенал направиха 1:1 в редовното време в приятелска среща от турнира International Champions Cup, играна в Шанхай. След изпълненията на дузпи англичаните спечелиха с 3:2. Доста съмнителна дузпа, реализирана от Роберт Левандовски в деветата минута, даде аванс на германския шампион. В третата минута на добавеното време на втората част Алекс Иуоби изравни и позволи на “артилеристите” да избегнат загубата. При изпълненията на дузпи британците бяха по-прецизни.

Карло Анчелоти заложи на Роберт Левандовски на върха на нападението, подкрепян от Хамес Родригес, Томас Мюлер и Франк Рибери. Колумбиецът зае позиция по левия фланг на атаката. Арсен Венгер разчиташе на схема 3-4-2-1 с Александре Лаказет в предни позиции и Месут Йозил и Дани Уелбек около него.

Байерн - Арсенал Баварците започнаха по-амбицирано. В петата минута Хамес получи топка в наказателното поле и я оплете от външната страна на мрежата. Три минути по-късно Хуан Бернат падна в наказателното поле и съдията назначи доста пресилена дузпа. Левандовски реализира без колебание - 1:0. “Топчиите” отговориха много атрактивно в 12-ата минута. Уелбек центрира с десния крак отляво, а Йозил посрещна топката от въздуха, но намери тялото на Том Щарке.

В 15-ата Рибери по аутлинията, но не намери добро продължение. В 32-ата Лаказет изскочи сам срещу германския ветеран, но стражът се справи с ръка и изби. В 39-ата Рибери достави много добра топка за Бернат, който стреля от осем метра, а Петер Чех успя да избие. В 42-ата чешкият вратар се намеси точно и сам срещу Хамес Родригес. В добавеното време на първата част Рибери получи пас зад защитата, пусна топката зад вратаря, но Хамес не успя да насочи зад голлинията, след като защитник притича и застана на точното място.

Байерн - Арсенал Втората част започна с ново спасяване на Чех в 48-ата минута. Вратарят застана на точното място и блокира изстрел на Хамес Родригес. След почивката темпото поспадна и играта много често беше спирана за редица смени. Резервните вратари на двата тима почти нямаха работа. В 79-ата минута Тио Уолкот опита фалцов удар, но той се оказа прекалено лесен за вратаря на германския първенец. В 93-ата минута момчетата на Карло Анчелоти подцениха ситуацията, Арсенал оформи контраакция, а Иуоби беше изпуснат в наказателното поле и реализира с глава за крайното 1:1.

Последваха изпълнения на дузпи. Баварците пропуснаха цели три от петте си дузпи, като неточни бяха Дейвид Алаба, Ренато Санчес и Хуан Бернат. Елнени изпусна, а точни за лондончани бяха Рамзи, Начо Монреал и Иуоби.

Байерн - Арсенал - 1:1 (общ резултат 3:4 след дузпи) БАЙЕРН - АРСЕНАЛ 1:1 (2:3 при дузпите, общ резултат 3:4)
1:0 Левандовски (9 - дузпа)
1:1 Иуоби (90+3)