Интер загуби в дебюта на Борха Валеро (видео)

Интер загуби с 1:2 контролата срещу германския втородивизионен Нюрнберг. Дебют за “нерадзурите” направи новото попълнение Борха Валеро. Опитният испанец действаше като вътрешен халф с Жофри Кондогбия в схема 4-2-3-1. За тима на Лучано Спалети не се появи Иван Перишич, който е желан от манчестър Юнайтед. От клуба обаче обясниха, че хърватинът е напуснал лагера заради проблеми със зъб.

Стражът на Интер Самир Ханданович имаше доста работа в началните минути, когато пропуск направи и Марсело Брозович. До почивката головите моменти бяха малко, а в 55-ата минута Нюрнберг излезе напред в резултата с попадение на Рурик Гисласон, наказал грешка на вратаря Даниеле Падели. Скоро след това ново объркване в отбраната на италианския гранд позволи на Микаел Ишак да поведе с 2:0. Едер върна един гол след хубав пас на габигол, а до края Нюрнберг можеше да направи успеха си още по-убедителен.

Следващата седмица Интер започва участието си на турнира International Champions Cup.

Съставът на Интер: Ханданович (46 - Падели); Д’Амброзио (76 - Скриняр), Скриняр (46 - Мурийо), Миранда (46 - Ранокия), Ванхойсден (46 - Нагатомо); Кондогбия (67 - Биабиани), Б. Валеро (46 - Галярдини); Кандрева (46 - Габигол), Брозович, Биабиани (46 - Ж. марио), Едер