Хамес впечатли и вдигна първи трофей с Байерн (видео)

Новото попълнение на Байерн (Мюнхен) Хамес Родригес дебютира с червената фланелка по време на  четиристранния блицтурнир Telekom Cup в Мьонхенгладбах. Тимът на Карло Анчелоти триумфира с купата, след като надигра с 2:0 Вердер (Бремен) на финала. Преди това баварците се справиха с 1:0 срещу Хофенхайм. Бременчани пък надделяха над домакините от Борусия (Мьонхенгладбах) с 5:3 след изпълнение на дузпи. Мачовете бяха с продължителност от едно полувреме.

Хамес Родригес се появи като резерва в първия мач срещу Хофе, а след това излезе като титуляр срещу Вердер. И в двете срещи колумбиецът блесна с впечатляващата си техника, погледа върху играта и силния си удар с левия крак. Германските медии отбелязват, че преотстъпеният от Реал Мадрид футболист е участвал и в двата гола срещу “зелените”, макар да не се отличи с попадение или асистенция. Томас Мюлер (13) и Хуан Бернат (34) се разписаха във финала, като германецът пропусна и дузпа в 36-ата минута. На 1/2-финала точен беше Роберт Левандовски.

“Чувствам се добре, щастлив съм. Лека-полека ще навлизам във форма”, сподели накратко Хамес след турнира. Колумбиецът игра като плеймейкър в схема 4-2-3-1.

Байерн: Фрюхтел; Рафиня (21 - Ф. Гьотце), Хумелс, Алаба, Бернат; Хави Мартинес (21 - Толисо, Пантович; Мюлер, Хамес, Коман (21 - Фридъл); Евина