Черно море изпусна много, но стартира с победа (видео)

Отборът на Черно море постигна минимален успех с 1:0 над Витоша (Бистрица) в мач от първия кръг на Първа професионална лига. Единственото попадениe за обновения тим на Георги Иванов реализира Георги Божилов, който ознаменува завръщането си в клуба с победен гол.

Първата интересна ситуация в сблъсъка дойде още в 3-ата минута, когато Ондрей Сукуп центрира перфектно в наказателното поле към Цветелин Чунчуков, който засече топката с глава, но стреля твърде неточно. Малко по-късно се отвори отличен шанс и пред Иван Коконов, но крилото шутира на сантиметри от целта.

В 22-ата минута отново Сукуп достави добра топка в наказателното поле, но Георги Божилов не успя с глава да насочи кълбото в очертанията на вратата. В 32-ата минута новото попълнение на "моряците" Чунчуков бе намерен перфектно от Георги Божилов, но бившият таран на Лудогорец не успя да накаже Михаил Иванов, който показа невероятен рефлекс, избивайки кълбото в корнер.

Първата опасност пред вратата на домакините дойде шест минути преди края на първата част, когато Отофе Пол нахлу в наказателното поле, опита шут към вратата на Емил Михайлов, но стражът спаси. В 43-ата минута капитанът на новака в Първа лига Четин Садула опита далечен изстрел към вратата на Михайлов, но опитният вратар се отличи с добро спасяване. Това бе и последната интересна ситуация за първите 45 минути.

Второто полувреме започна с първи шанс за "моряците", но Георги Илиев не успя да се разпише от пряк свободен удар. Все пак в 63-ата минута логичното се случи, когато Георги Божилов се възползва от груба грешка на Михаил Иванов. Опитният играч откри головата си сметка за Черно море.

В 69-ата минута Мариян Огнянов изведе на добра позиция Атанас Зехиров, който не се забави и шутира много мощно, но кълбото се заби в горната греда и не пожела да влезе в мрежата на гостите за втори път.

Десет минути преди края на срещата Румен Гьонов направи пореден пробив отдясно и центрира в наказателното поле към Отофе Пол, който обаче стреля изключително неточно. В последните минути "тигрите" се опитаха да се доберат до точката, но футболистите на Костадин Ангелов не успяха да създадат нито едно голово положение.

ЧЕРНО МОРЕ - ВИТОША (БИСТРИЦА) 1:0