Бойкотът на Камбуров не спря Локо за победа в дебюта на новия шампионат (видео)

Отборът на Локомотив (Пловдив) се поздрави с успех на старта на новия шампионат в Първа лига. В първия двубой от сезон 2017/18 “смърфовете” победиха с 2:1 новака в елита Етър (Велико Търново). На стадиона в Ловеч, където ще домакинстват за момента играчите на Станислав Генчев, “черно-белите” показаха, че са по-опитния тим и взеха три точки. Автори на головете бяха Веселин Марчев и Дани Кики, докато за великотърновци почетното попадение бе дело на Цветомир Тодоров.

Наставникът на “смърфовете” Воин Войнов бе неприятно изненадан малко преди началото на срещата от легендата на тима Мартин Камбуров, който отказа да вземе участие в мача заради конфликт с президента Христо Крушарски. В хода на срещата наставникът трябваше да направи и две принудителни смени, тъй като Димитър Везалов и Пауло Серджо получиха контузии, но въпреки това победата не избяга от ръцете на Локо.

Старши треньорът на Етър Станислав Генчев пък демонстрира новаторско мислене и заложи на схема с трима централни защитници. Играчите му обаче едва в края на мача повярваха, че могат да вземат нещо повече от срещата и тръгнаха по-опасно напред. Като цяло обаче липсваха идеи в атака им, като в същото време защитата на гостите действаше много сигурно.

След скучно начало на срещата Локо (Пловдив) издебна своя момент, за да открие с първата чиста ситуация в мача. В 31-ата минута Ванчо Траянов намери с отличен дълъг пас Веселин Марчев, който от своя страна технично си спря топката на гърди и без да се бави прониза Кирил Акалски. В последната секунда на първата част гостите удвоиха преднината си. След размяна на пасове между Пауло Серджо и Дани Кики последният намери пролука за изстрел и с премерен шут с левия крак извън наказателното поле не остави шансове на вратаря.

През втората част действията на терена през по-голямата част от времето бяха в половината на гостите. Атаките на Етър обаче бяха доста ялови и едва след влизането на резервите Тодоров и Иван Петков се усети повече идея в играта на домакините. В 67-ата минута дойде първата опасност пред вратата на Пиргов. Петков намери Тодоров на стрелкова позиция, но ударът му от границата на малкото наказателно поле попадна в обсега на вратаря, който спаси. В 83-ата "виолетовите" успяха да намалят, след като Тодоров изпълни отличен пряк-свободен удар, който не остави шансове на Пиргов. Последва масиран натиск на Етър, който можеше да донесе изравнителен гол в последната минута, но удар на Петков с глава бе спасен отлично от Пиргов.

По този начин Локомотив се поздрави с успех в дебютния си мач въпреки сериозните си кадрови проблеми. Етър от своя страна демонстрира голяма енергия и желание за изява, но действията му бяха по-скоро хаотични. Все пак при внесени корекции от страна на треньорския щаб търновци могат да създадат доста проблеми на съперниците си в елита.