Мидтиланд без Краев направи голям обрат в Лига Европа

Отборът на Мидтиланд постигна страхотна победа с 4:2 като гост над Ференцварош от втория предварителен кръг на Лига Европа. Датчаните губеха с 0:2 в края на първото полувреме, но успяха да направят пълен обрат и с единия крак вече са в следващия кръг на надпреварата. българинът Божидар Краев обаче не бе в групата за тази среща.

Унгарците поведоха с голове на Ботка в 22-ата и Вара в 42-ата минута. В самия край на полувремето обаче Кох извърши нарушение за дузпа и бе изгонен от игра, а Якоб Поулсен бе точен от бялата точка и намали резултата на 2:1.

През втората част, с човек повече на терена, гостите доминираха и обърнаха нещата в своя полза. Поулсен вкара още два гола първо в 61-ата минута, а след това и в 67-ата минута от втора дузпа. В самия край на мача пък Онуачу пък докара нещата до крайната 2:4.

Така само някакво сериозно чудо в реванша може да попречи на Мидтиланд да продължи напред в турнира. Ференцварош трябва да вкара поне три гола като гост и да не допусне попадение в своята врата, за да стигне до обрат.