Тигъра допусна гол, но Астра записа победа в Лига Европа

Отборът на Астра (Гюргево) записа победа с 3:1 над азербайджанския Зира в домакинството си от втория предварителен кръг на Лига Европа. Цял мач за руънците записа българският вратар Пламен Илиев, който допусна гол в своята врата, но за момента той не се оказа фатален. Александру Йоница (31), Александру Дандеа (55) и Антони льо Талек (74) бяха точни за домакините, а Рашад Садиков (34) се разписа за гостите.

Астра взе преднина в 31-ата минута, когато при едно центриране в наказателното поле вратарят на Зира излезе неразчетено и прати топката в краката на Йоница, който от воле вкара в опразнената врата.

Само три минути по-късно обаче гостите изравниха. Садиков с мощен шут по земя не остави шансове на Пацо Тигъра.

Домакините обаче се активизираха през втората част и стигнаха до победата. В 55-ата минута след центриране в наказателното поле Дандеа с глава прати топката в мрежата. В 74-ата минута отново след центриране топката бе продължена с глава към Льо Талек, който на задната греда нямаше как да сгреши отблизо за крайното 3:1.

Така Астра записа ценна победа, но голът на чужд терен запазва шансовете на Зира да търси обрат в реванша.