Англия е на финал след гол с пета в 93-ата минута

Гол в третата минута на добавеното време прати Англия на финал на Европейското първенство до 19 години в Грузия.

Англичаните победиха изключително трудно Чехия във втори полуфинал от надпреварата, като герой за островитяните се превърна Лукас Нмеча, който влезе резерва в 60-ата минута на мястото на голмайстора от Нотингам Бен Бреретън.

Нмеча, който е талант на Манчестър Сити, бе точен в 93-ата минута с пета, като прати Англия на трети финал в този форум. Първите два пъти бяха през 2005 година срещу Франция (1:3) и 2009 година срещу домакина Украйна (0:2), но за нещастие на англичаните и двата пъти загубиха.

Този път селекцията на Кийт Даунинг вярва в триумфа, след като остана единственият тим само с победи на Евро 2017.

Днешният успех срещу игралият много силно състав на Чехия на стадион "Михаил Месхи" е четвърти от четири мача за "трите лъва", след като преди това в групата победи България (2:0), Холандия (1:0) и Германия (4:1).

Така на 15 юли Англия излиза за първа титла в тази възраст на Европейско първенство срещу Португалия. Иберийците също се наложиха с минималното 1:0 над Холандия в първия полуфинал. Интересното е, че двата финалиста от Грузия бяха полуфиналисте на този форум преди година, когато отстъпиха от Франция и Италия.

Англичаните пък прекъснаха негативната си серия за губят три поредни полуфинала в надпреварата - 2010, 2012 и 2016 година. Интересен факт е, че Португалия също няма трофей на Европейско първенство до 19 години, като подобно на съперника си - Англия има два загубени финала. Първо през 2003 година срещу Италия (0:2), след което през 2014 година срещу Германия (0:1).

АНГЛИЯ - ЧЕХИЯ 1:0
1:0 Нмеча (93)