БАТЕ Борисов с издънка срещу арменци

Беларуският БАТЕ Борисов се издъни сериозно у дома срещу арменския Алашкерт в първия мач от втория предварителен кръг на Шампионската лига. Възпитаниците на треньора Александър Ермакович допуснаха равенство 1:1, а част от над 11-те хиляди фенове на “Борисов-Арена” започнаха да скандират “Оставка, оставка”.

Резултатът е изключително изненадващ, като преди мача букмейкърите даваха огромно предимство за беларуския тим, като определиха коефициенти от 1,17 за победа срещу между 13 и 17 за арменците. Равенството пък първеше между 6,50 и 7,80.

Любопитното е, че и двата гола в мача отбеляза защитникът Риос. Той първо откри с глава в 42-ата минута, а в 78-ата си отбеляза и автогол. БАТЕ упражни натиск в края, но той не доведе до нищо и така футболистите на Алашкерт ще се приберат с точка в Армения.