Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Божинов и компания отнесоха петица от Валенсия (видео)

Валери Божинов игра малко повече от час за Лозана, но отборът му беше разгромен с 0:5 от Валенсия в приятелски мач. Българинът, който наскоро подписа с швейцарския тим, отстъпи мястото си на Франческо Марджота в 62-ата минута, при резултат 0:3.

Въпреки че за Валенсия това беше първа контрола, тимът демонстрира добра форма и не остави никакъв шанс на съперника си. Санти Мина откри резултата в 11-ата минута, а в началото на второто полувреме, когато в игра влязоха повечето титуляри на “прилепите”, се разписха Рафа Мир и Фабиан Ореяна.

Малко по-късно дебют на вратата на Валенсия направи привлеченият от Ювентус Нето. Неговите съотборници Алваро Негредо и Родриго Морено пък оформиха изразителната победа на отбора с нови две попадения.