И с болки в рамото Джокович не загуби сет по пътя към 1/4-финал на "Уимбълдън"

Новак Джокович постигна четвърта поредна чиста победа без загубен сет на “Уимбълдън” и за девети път в кариерата си се класира на четвъртфиналите на най-стария тенис турнир, както и за 39-и на такъв етап от събитие от Големия шлем. Сърбинът срази Адриан Манарино с 6:2, 7:6(5), 6:4 за два часа и 16 минути на централния корт. Мачът бе насрочен за корт номер 1 вчера, но поради продължителността на Рафаел Надал - Жил Мюлер бе преместен на най-голямото съоръжение за днес и предвещаваше програмата на четвъртфиналите при дамите.

Единствените проблеми на Джокович дойдоха във втория сет, когато той поведе с 3:0 и изглеждаше много комфортно на игрището, но неочаквано позволи пробивът му да бъде върнат и да се стигне до тайбрек. Ноле не беше особено притесняван и постигна сравнително праволинеен успех, но на моменти демонстрираше липса на онази решителност, с която доминираше подчертано преди години.

По-притеснително за феновете му обаче бе медицинският таймаут при 4:3 в негова полза в третия сет, когато физиотерапевтът трябваше да масажира дясното му рамо. Докато сервираше за мача пък Джокович правеше гримаси от болка и очевидно бе доволен, че стигна до победата без да трябва да играе повече от три сета.

Следващият му опонент на “Уимбълдън” ще бъде Томаш Бердих, който вчера срази Доминик Тийм в петсетов дуел.