100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Юношите на Англия затвърдиха превъзходството си в групата след разгром над Германия

Юношите на Англия до 19 години разгромиха с 4:1 Германия в последен мач от груповата фаза на Евро 2017 в Грузия и се класира с пълен точков актив за 1/2-финалите на надпреварата. Като втори от тази група продължава Холандия, а Бундестима и България отпадат от европейското.

Англия и Германия изиграха равностойно първо полувреме, като по близо до попадение бяха футболистите на Франк Крамер, но напречната греда им попречи да открият резултата.

Слезд почивката островитяните заиграха далеч по-добре от своя съперник и превъзходството им бързо бе материализирано. Бреретън наниза два гола в 52-ата и 64-ата минути, но четвърт час преди края Варшевски реализира и върна надеждата на Германия, че може да се добере до равенство и при добро стечение на обстоятелствата в срещата Холандия - България да продължи напред.

Всичко приключи между 81-ата и 84-ата минути, когато Сесенон наниза две бързи попадения и по този начин осигури класирането на своя отбор за полуфиналите.

Така Англия остана единственият отбор с пълен точков актив, а на 1/2-финалите ще се изправи срещу Чехия, завърши на второ място в другата група.

Другата полуфинална двойка е Португалия - Холандия.

АНГЛИЯ - ГЕРМАНИЯ 4:1

1:0 Бреретън 52 д.
2:0 Бреретън 64
2:1 Варшевски 76
3:1 Сесенон 81
4:1 Сесенон 84

АНГЛИЯ U19: Рамсдейл, Стърлинг, Джей Да Силва, Едун, Чалоба, Сълиман, Бъкли-Рикетс, Дозел, Бреретън Маунт, Сесенон

Селекционер: Кийт Даунинг

ГЕРМАНИЯ: Бансен, Бусам, Франке, Гюл, Гайгер, Баркок, Фриде, Аменидо, Хак, Саглам, Авуджа