Миньор обърна Левски на „Герена"

Миньор стартира с успех предсезонните контроли след като обърна Левски U19 с 4:3 на „Герена“. Проверката бе първа за възпитаниците на Данаил Бачков, в която не взеха участие по-опитните футболисти.

Перничани започнаха сковано мача и в 6-та минута изоставаха в резултата с два гола. Домакините се възползваха максимално от липсата на синхрон в защитата на Миньор и набързо вкараха две попадения след пробиви отдясно.

При този резултат двата отбора се оттеглиха на почивка. След подновяването на играта ролите на терена се размениха. Не бяха изминали и четири минути, когато Станислав Слишков върна едно попадение. Само 120 секунди по-късно Робърт Тодоров възстанови равенството с топовен шут от границата на наказателното поле. Пълния обрат стана факт в 58-та минута, когато дошлият на проби от Витоша (Бистрица) Аризанов бе най-съобразителен след корнер и се разписа за 2:3.

До края на срещата съперниците си размениха по едно попадение. Първо Слишков бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него, а в 80-та минута Левски направи загубата си почетна.

Миньор започна мача в състав: Леонтиев, Савов, В. Гогов, Станимиров, Гурков, Христов, Д. Гогов, Лазаров, И. Иванов, Недялков, а през втората част в игра се появиха още Георгиев, Добрев, Йорданов, Михайлов, Слишков, Папукчиев, Илиев, Парашкевов и Петков.