Божинов наказа Раниери със супергол (видео)

Българският нападател Валери Божинов откри головата си сметка още при дебюта си за швейцарския Лозана.

Тимът му извъртя 2:2 срещу френския Нант, чийто треньор отскоро е Клаудио Раниери. Италианецът направи Лестър шампион през 2016 година, а от 13 юни тази година е начело на Нант.

Французите поведоха с 2:0 с голове на Абдулайе Туре в 10-ата и Емилиано Сала от дузпа в 25-ата. След това Антони Робик намали на 1:2, а Валери Божинов оформи крайното 2:2 в 40-ата минута с уникален гол от фаул от дистанция от 25 метра.

На полувремето двамата треньори извършиха много промени в съставите, а Валери Божинов остана в игра до 75-ата минута.

В следващата си контрола Лозана се изправя срещу испанския Валенсия на 11 юли, а двубоят ще бъде  генерална репетиция преди старта в швейцарското първенство срещу Ксамакс следващата седмица.

FC Nantes - Lausanne Sport : les buts de la... by FCNantesTV