Чехия разплака 25 000 грузинци в Тбилиси

Близо 25 000 грузинци препълниха трибуните на стадион "Михаил Месхи 1" в Тбилиси, но и това не помогна на домакина на Евро 2017 при 19-годишните да се класира на полуфинал. След Португалия от група "А" място сред четирите най-добри на Стария континент намери Чехия. Тимът на Ян Сухопарек победи с 2:0 домакините, които имаха своите шансове, но не се възползваха от тях.

След добър първи половин час за Грузия, Чехия започна да атакува по-опасно и създаде две чисти възможности, но Гиорги Шошиашвили показа добър рефлекс. Капитанът на чехите Шашинка попари трибуните в 45-ата минута, когато с глава даде аванс на своя тим. Либор Холик в 70-ата минута пък съсипа мечтите на играчите водени от Георге Кипиани. Той се разписа след удар от воле от малък ъгъл пак при центриране от ъглов удар.

Вторият гол изнерви феновете, които хвърлиха бутилки и предмети към радващите се чехи, като удариха в главата рефера Кристоферсен от Дания. Последният пък прекрати срещата за 10 минути, тъй като получи лекарска помощ в съблекалнята. След това двубоя бе подновен, а гол на домакините бе отменен поради засада, преди да бъдат пропуснати още няколко възможности от Грузия.

Гиорги Арабидзе пък пробва няколко опасни удара, но нямаше ден, а с него и целият му тим. Феновете на домакините изпратиха с бурни аплодисменти своите таланти, които записаха първа победа в историята си на такъв форум, когато победиха с 2:1 Швеция във втората си среща от турнира.

Тимът Грузия имаше нужда само от победа, за да запише историческо класиране на полуфинал, докато чехите поради по-добрите си показатели ги устройваше и равенство. Чехия чака победителя от група "Б" в битка за финала.

ЧЕХИЯ - ГРУЗИЯ 2:0
1:0 Шашинка (45)
2:0 Холик (71)