Каранга спаси неубедителен ЦСКА-София в генералната репетиция срещу Берое (видео)

ЦСКА-София се представи неубедително в генералната репетеция преди началото на сезона срещу Берое, но все пак спечели срещата с 1:0 и зарадва феновете, дошли да видят представянето на отбора на стадион "Българска армия".

Победното попадение вкара Фернандо Каранга в края на първата част, като това бе единственото чисто голово положение за футболистите на Стамен Белчев. От своя страна заралии създадоха далеч повече опасности пред противниковата врата, но така и не успяха да реализират. В плюс за Берое бе играта на тима през втората част, когато състезателите на Александър Томаш не допуснаха нито едно положение пред своята врата, а в атака създадоха две отлични ситуации, които обаче пропиляха с лека ръка.

Първият точен удар в мача дойде в 7-ата минута, когато Борислав Цонев стреля от фаул, но Китанов без проблем спаси. Само 120 секунди по-късно червените отговориха с изключително опасна атака, при която Станислав Манолев получи извеждащ пас отдясно зад гърба на гостуващата отбрана и центрира по земя, но подаването дойде дълго за Рубен Пинто, който не успя да засече топката в празната врата.

В 12-ата минута Манолев центрира към Десподов, нападателят стреля с глава, но в ръцете на Перниш.

В 25-ата минута Берое като по чудо не откри резултата. Първо Педро Еуженио излезе очи в очи с Китанов, но вместо да стреля, макар и от малък ъгъл, предпочете да подава. Това се оказа грешно решение. Все пак топката остана във футболистите на Берое. Фиртулеску направи отлично двойно подаване с Кохей Като, нахлу в наказателното поле и върна към Еуженио, който стреля от десетина метра, но Китанов демонстрира класа и изби.

Така се стигна до 39-ата минута, в която заралии сбъркаха при изнасянето на топката в центъра на терена, последва пас към Кирил Десподов, който се откъсна сам срещу вратаря. Нападателят подаде атрактивно с пета към своя съотборник Фернандо Каранга, който отправи не много убедителен удар от 5-6 метра, но с помощта на късмета топката се озова в мрежата на Берое - 1:0 за ЦСКА-София.

Това бе единственото от така наречените 100-процентови голови положения, които футболистите на Стамен Белчев създадоха през целия двубой.

Седем минути след почивката реферът вдигна директен червен картон на Борислав Цонев за нарушение срещу резервата Кристиян Малинов в центъра на терена. На мястото на изгонения футболист се появи Ерик Почански и двата отбора продължиха в числено равенство.

В 64-ата минута Ерик Почански бе изведен отдясно. Той напредна в наказателното поле на червените и подаде към абсолютно непокрития Денислав Станчев, който обаче не успя да реализира останал очи в очи с резервния страж на домакините Черниаускас.

В 77-ата минута нова опасна атака на Берое завърши с шут на Педро Еуженио от 12-13 метра, но Бодуров самоотвержено сложи тялото си пред силния изстрел и предотврати сериозни неприятности за Черниаускас.

До края на проверката двамата наставници извършиха множество смени, което се отрази на динамиката и добрите атаки рязко намаляха.

Следващият мач на ЦСКА-София ще е символично гостуване на Славия в двубой от първия кръг на първенството в Първа лига. Берое пък ще се изправи срещу Верея в дербито на Стара Загора.

ЦСКА-СОФИЯ - БЕРОЕ 1:0